Mateusz Krystian- pianista, klawiszowiec, aranżer. Naukę gry na fortepianie zaczął w wieku lat 5. Dwa lata później rozpoczął edukację w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Jana Pawła II w Wadowicach, po jej ukończeniu w 2006 roku, kształcenie kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie fortepianu mgr Judyty Herbowskiej. W roku 2018 ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu profesora Janusza Skowrona.

Mateusz Krystian Brał udział w kursach pianistycznych z wieloma uznanymi pianistami, takimi jak: Andrzej Jasiński, Wojciech Świtała, Paul Badura-Skoda, Roman Salyutov, Konstanze Eickhorst, David Ball, Marian Mika, Anna Malikova, Neal Larrabee. W 2013 roku wystąpił jako solista z Symfoniczną Orkiestrą PSM II st. w Krakowie, wykonując „Błękitną Rapsodię” Georga Gershwina. Jest laureatem międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów. Do jego najważniejszych osiągnięć należą: I miejsce w 15th International Competition “Luigi Zanuccoli” w Sogliano (Włochy, 2017), II miejsce w Malta International Music Competition (Malta, 2016), I miejsce w Krakowskim Konkursie Improwizacji (Kraków, 2015). Na tych i innych konkursach odnosił również sukcesy w kameralistyce: II miejsce z UHO TRIO oraz III miejsce w duecie Sikora&Krystian Duo w 15th International Competition “Luigi Zanuccoli” w Sogliano (Włochy, 2017), III miejsce z UHO TRIO w Malta International Music Competition (Malta, 2016), I miejsce z duetem Sikora&Krystian Duo w Ogólnopolskim Konkursie w Namysłowie (2016), IV miejsce z UHO TRIO w Turnieju Kameralnym z Trzech Odsłonach w Bydgoszczy (2016). Uczestnik XXIV Międzynarodowego Mistrzowskiego Kursu Pianistycznego im. Franciszka Liszta we Wrocławiu (2017).

Jako pianista współpracował z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Filharmonią Futura, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Obligato, Teatrem Barakah. Od 2016 roku występuje z artystami wykonującymi muzykę argentyńską; Carlos Roulette, La Sanluistango. Od 2015r. lider i jednocześnie założyciel grupy GiS Project – zespołu wykonującego muzykę fusion, opartą na jego kompozycjach. Mateusz Krystian  obecnie prowadzi również działalność edukacyjną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

 

Wróć

Mateusz Krystian

Mateusz Krystian- pianista, klawiszowiec, aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie fortepianu profesora Janusza Skowrona. Laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych i kameralnych. Jako pianista współpracował m.in. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, Teatrem Ludowym w Krakowie, Teatrem Barakah w Krakowie, Teatrem im. J. Osterwy w Lublinie,  Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Orkiestrą Obligato, Magdą Steczkowską, Anią Sama, Agnieszką Konieczny-Kuk. Wykonuje również muzykę argentyńską, grając koncerty w kraju i za granicą z artystami z Ameryki Południowej. Od wielu lat prowadzi działalność pedagogiczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

Mateusz Krystian

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką naszego nauczyciela gry na fortepianie - Mateusza Krystiana

02 stycznia 2023
Faktoria Dźwięku fb
Faktoria Dźwięku instagram
Faktoria Dźwięku youtube