pianista

Gdzie i w jaki sposób wyglądają zajęcia?

Lekcje prowadzone są przez perkusistę Damiana Drzymałę. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu według ustalonego wcześniej harmonogramu w przedziale czasowym 45 minut. Proces nauki zawsze podzielony jest na parę elementów, jak np.: ustawienie i systematyczne kontrolowanie odpowiedniego aparatu gry, znajomość notacji muzycznej, praca nad różnorodnym repertuarem. Istotnym czynnikiem jest posiadanie własnego instrumentu w domu, który pozwoli na regularne ćwiczenia przed następnymi zajęciami. Bez tego nie ma mowy o robieniu jakichkolwiek postępów. Lekcje odbywają się w doskonale wyposażonej pracowni muzycznej Faktorii Dźwięku, w której ćwiczymy na profesjonalnym sprzęcie studyjnym i nagłośnieniowym, a do dyspozycji uczniów jest również profesjonalny zestaw perkusyjny.

Realizacja nagrań studyjnych

muzyka rozrywkowa

Uczestnicy zajęć mają również możliwość wykonania swojego nagrania audio, realizowanego na profesjonalnym sprzęcie studyjnym pod opieką realizatora. Praca studyjna jest bardzo pouczająca, wymaga od nas dużej dyscypliny oraz świetnego przygotowania materiału pod względem technicznym i interpretacyjnym. O ile występy na żywo niejednokrotnie „wybaczają” pewne niedociągnięcia wykonawcze ze strony solisty, tak nagranie studyjne uwypukla wszystkie, nawet najmniejsze błędy, przez co naszym celem jest zrealizowanie go w sposób perfekcyjny. To doskonała nauka nie tylko dla osób uczących się, ale również dla profesjonalnych muzyków.

Nauki gry na perkusji

lekcje gry na fortepianie

Naukę gry na perkusji można rozpocząć w dowolnym wieku. Praca na tym instrumencie przynosi wiele satysfakcji, ponadto swoje umiejętności można wykorzystać w zespołach, czy orkiestrach, w których perkusja w zdecydowanej większości przypadków jest niezastąpiona. Pomimo potężnego źródła wiedzy, jakim jest internet, który stwarza nam możliwość korzystania z ogromnej ilości materiałów szkoleniowych, najlepszym wyborem będą lekcje u zawodowego perkusisty. Pedagog zmotywuje ucznia do systematycznego ćwiczenia, wskaże mu niedostatki w grze oraz udzieli cennych rad i wskazówek. 

Lekcje indywidualne

fortepian

Oferujemy lekcje dla osób od 6. roku życia bez górnego limitu wiekowego. Program nauczania dostosowywany jest w zależności od stopnia zaawansowania danej osoby. Podejmujmy się zarówno nauki gry na instrumencie od podstaw, jak i  doskonalenia umiejętności perkusistów na poziomie podstawowym czy zaawansowanym. Indywidualizacja pracy dotyczy zarówno sposobu kształtowania odpowiedniego aparatu i techniki gry oraz właściwego doboru repertuaru. 

Lekcje gry na perkusji

Zapraszamy na profesjonalne lekcje gry na perkusji w Szkole Muzyki Faktorii Dźwięku. Prowadzimy zajęcia na każdym etapie zaawansowania dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. 

Faktoria Dźwięku fb
Faktoria Dźwięku instagram
Faktoria Dźwięku youtube